Науковий збірник є рецензованим фаховим виданням, статті якого покликані висвітлювати та осмислювати актуальні проблеми української мови та літератури; мов та літератур зарубіжних країн; порівняльного літературознавства; загального, порівняльноісторичного, типологічного мовознавства; перекладозн авства та міжкультурної комунікації.
Збірник включено до Переліку наукових фахових видань України категорії Б у галузі філологічних наук (спеціальність 035 «Філологія») відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 420 від 19.04.2021 р. (додаток 3).
До публікації приймаються статті проблемного, узагальнювального, оглядового характеру, які раніше не були опубліковані, а також рецензії, повідомлення про наукові події та заходи, що відповідають профілю видання. Мова викладу – англійська, українська .
Збірник включено до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus International (Республіка Польща).
Редакція здійснює отримання та реєстрацію DOI для статей.
ПОРЯДОК ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ:
Для опублікування статті у Вип. 60 за 2024 р. необхідно до 30 грудня 2024 року включно заповнити довідку про автора за посиланням та надіслати на електронну пошту редакції editor@filol.dspu.in.ua статтю, оформлену відповідно до вимог.
Усі статті проходять внутрішнє анонімне рецензування та перевірку на плагіат.
ЗАБОРОНА ВИКОРИСТАННЯ НАУКОВИХ ПРАЦЬ КРАЇНИ-ОКУПАНТА
Забороняється цитування в тексті та внесення до бібліографічних списків тих джерел, які опубліковані російською мовою в будь-якій країні, а також джерел іншими мовами, якщо вони опубліковані на території росії та білорусі.
АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ
Редакція видання здійснює внутрішнє анонімне рецензування статей та перевірку на наявність плагіату. Статті у виданні перевіряються на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення StrikePlagiarism.com від польської компанії Plagiat.pl.
У разі успішного рецензування авторові будуть надіслані реквізити для оплати публікаційного внеску. Після сплати внеску необхідно надіслати до редакції квитанцію (фото або скановану копію). Вартість публікації становить 1100 гривень (до 12 сторінок включно). За кожну додаткову сторінку необхідно доплатити 50 гривень. Публікаційний внесок покриває витрати, пов’язані з редагуванням статей та версткою.
За бажанням автор статті може замовити собі друкований примірник журналу. Вартість друкованого примірника – 800 гривень , які необхідно сплатити додатково до публікаційного внеску.
Електронна версія журналу буде розміщена на сайті до 28 лютого 2025 р.
Друкована версія журналу буде відправлена авторам статей, які замовлять друкований примірник, до 30 березня 2025 р.
Зразок оформлення назви електронних файлів: Іваненко_стаття, Іваненко_квитанція.
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ СТАТТІ:
Обсяг статті – 10 – 20 сторінок. Шрифт – Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1,5, поля – усі 2 см, абзац – 1,25 см. Форматування абзаців за допомогою інтервалів (пропусків) чи табуляції неприпустиме. У тексті необхідно використовувати лапки лише такого зразка: « ». Не вживати переносів, сторінок не нумерувати.
Індекс УДК (універсальний десятинний класифікатор) розташовувати перед заголовком статті, окремим рядком, у лівому верхньому куті.
Відомості про автора (авторів) вказувати українською та англійською мовами після індексу УДК (команда – вирівнювання по ширині тексту) з зазначенням прізвища та імені, наукового ступеня і вченого звання, посади, місця роботи та її повної адреси, e-mail кожного співавтора; рядком нижче – номера ORCID (http://orcid.org/), Scopus-Author ID (за наявності індексованих публікацій у Scopus) та вказівкою DOI (присвоює редакція). Усі відомості подавати в називному відмінку. Ім’я автора (авторів) виділяти жирним та курсивним накресленням, інші відомості – лише курсивом. Номер ORCID та Scopus-Author ID визначає автор.
Бібліографічний опис статті (оформлювати за прикладом).
Анотацію подавати українською та англійською мовами (не менше 1 800 символів у кожній анотації). Відповідно до вимог наукометричних баз анотація має бути структурована як реферат, у якому зазначені: мета роботи, методологія, наукова новизна, висновки.
Ключові слова подавати у називному відмінку українською та англійською мовами загальною кількістю – не менше трьох і не більше семи.
Основна частина статті має містити такі структурні елементи:
- актуальність проблеми;
- аналіз останніх досліджень і публікацій (не обмежувати тільки переліком прізвищ);
- визначення мети та основних завдань дослідження;
- виклад основного матеріалу дослідження;
- висновки та перспективи подальших розвідок з цього питання;
- подяка тим, хто надавав допомогу під час дослідження, напр., установам, організаціям, фондам, окремим працівникам та ін. (якщо така інформація наявна);
КОНТАКТИ РЕДАКЦІЇ:
Редакція збірника «Проблеми гуманітарних наук: збірник наукових праць Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Серія «Філологія»
Адреса редакції: 82100, Україна, Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Івана Франка, 24, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка.
Час роботи: Пн-Пт 09.00-18.00
Тел.: +38 (063) 679 83 20
E-mail: editor@filol.dspu.in.ua
Офіційний сайт: http://filol.dspu.in.ua
Більш детальна інформація на сайті та в інформаційному листі.